تیم مذاکره کننده باامانت داری از حقوق مسلم ملت ایران دفاع می کند

06 ۶ تیر

تیم مذاکره کننده باامانت داری از حقوق مسلم ملت ایران دفاع می کند

نویسنده : - تعداد بازدید : 1087

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های نمازجمعه این هفته کیش با تاکید بر رعایت تقوای الهی در همه امور زندگی، به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: بیانات مقام معظم رهبری در حمایت قاطع از تیم مذاکره کننده و صحه گذاشتن بر امانت داری آنها است .

وی به ترسیم شجاعانه خطوط قرمز نظام در مذاکرات هسته ای اشاره کرد و اظهار داشت : رهبر معظم انقلاب بارها خطوط قرمز را بیان فرموده اند اما در این بیانات اخیر با صراحت هر چه تمامتر تابلوی روشنی از نگاه جمهوری اسلامی به مذاکرات هسته ای را ترسیم فرمودند.

خطیب جمعه کیش با یادآوری مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی درراستای رعایت خطوط قرمز نظام و دفاع از دستاوردهای هسته ای گفت: مجلس انقلابی درکنار دولت خدمتگزار مصوبه ای را تصویب کردند که به خطوط قرمز نظام توجه بیشتر و جدی تری داشته باشیم و اگر دنیا بخواهد با ما مذاکره ای داشته باشد ما با حفظ این خطوط قرمز اهل مذاکره هستیم.

وی اظهار داشت : آنچه در پشت این جبهه متحد خطرناک و تیم مقابل ،مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی می گذرد را رهبر معظم انقلاب به خوبی بیان فرموده اند ، جبهه مقابل جبهه ای عهد شکن هستند که سخن هر روزشان با روز قبل متفاوت است ، آنها هر روز یک نقشه شیطانی برای به زانو در آوردن ما روی میز دارند.

به گفته حجت الاسلام علیدادی، در فرمایشات رهبر معظم انقلاب مطالب مهمی وجود دارد و این است که ملت رشید ایران همراه با مسوولان قوای این کشور، با همدلی و همزبانی در کنار یکدیگر ایستاده اند تا کشور را از پیچ خطرناک عبور دهند و قله های پیشرفت و توسعه را فتح کنند.

نماینده ولی فقیه در کیش با بیان اینکه طرف غربی به دنبال زیاده خواهی است افزود: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیر خود اظهار داشتند ، طرف مذاکره کننده غربی به دنبال زیاده خواهی است و سخن گفتن از گزینه های مختلف نشان دهنده این است که آنها صداقت ندارند اما ملت ایران با شجاعت و قاطعیت از حقوق هسته ای خود دفاع خواهد کرد.

امام جمعه کیش به سالروز سوء قصد به رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و گفت: منافقان کوردل همواره در راستای اهداف دشمنان انقلاب و در راس آن استکبار جهانی حرکت می کردند اما بر خلاف اندیشه های شوم آنها ، اراده خداوند بر این بود تا معظم له زنده بمانند و هدایت و رهبری جامعه اسلامی را بر عهده بگیرند .

وی در ادامه با تسلیت فرا رسیدن هفتم تیر سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران وفاداربه نظام و انقلاب اظهار داشت : بهشتی چهره خدوم و اسلام شناس بود و از روزهای اول نهضت ، در خدمت نظام و امام راحل انجام وظیفه می کرد .

وی گفت : شهید مظلوم دکتر بهشتی در پست هایی عالی نظام همچون ریاست دستگاه قضا به اسلام و مردم خدمت می کرد.

خطیب جمعه کیش اظهار داشت: جایگاه قضا در فقه اسلامی جایگاه حساس و مهمی است ، بنا براین اگر احکام صادر شده در محاکم قضایی عادلانه تر باشد ، شاهد امنیت و آرامش بیشتری در جامعه خواهیم بود.

حجت الاسلام علیدادی ، فرا رسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) را به مسلمانان جهان تسلیت گفت و اظهار داشت : آن حضرت در راه اسلام و دفاع از پیامبر (ص) از خود فداکاری های زیادی نشان دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت : مبارزه با این پدیده شوم یکی از دغدغه های بزرگ اجتماعی است و نوعی جهاد محسوب می شود .

 

منبع : ایرنا