گشايش هشتمين نمايشگاه بين المللي هوايي با حضور وزير دفاع در كيش

27 ۲۷ آبان

گشايش هشتمين نمايشگاه بين المللي هوايي با حضور وزير دفاع در كيش

نویسنده : - تعداد بازدید : 205

هشتمين نمايشگاه بين المللي هوايي و هوانوردي ايران به دست دكتر دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در مركز نمايشگاه هاي بين المللي كيش گشايش يافت.

به گزارش کیش کلاب به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادکیش، اين نمايشگاه با حضور سردار سرتيپ  دكتر دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، دكتر ستاري معاون علمي و فناوري رئيس جمهور، عابد زاده رئیس  سازمان هواپیمایی کشور و دكتر مونسان مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش، ظهر امروز 26 آبان در مركز نمايشگاه هاي بين المللي كيش آغاز بكار كرد. 

پس از گشايش نمايشگاه وزير دفاع و ديگر مقامات بلند پايه كشوري و لشكري كه در مراسم افتتاحيه  حضور داشتند در بازديد از غرفه هاي نمايشگاه از نزديك با فعالان صنايع هوايي كشور و شركت كنندگان خارجي  ديدار و گفتگو كردند.

در این نمایشگاه و در فضایی به وسعت 17000 متر مربع، یکصد شرکت داخلی از سازمان ها و موسسات هوائی و هوافضا، هوانوردی، مراکز تحقیقاتی و ساخت، موسسات پژوهشی، دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی، شرکتهای تولیدی، صنعتی و بازرگانی و همچنین  بيش از 25 نمایندگی شرکت های خارجی از کشورهای آلمان، روسیه، ایتالیا، انگلیس، ژاپن، لیتوانی، مالزی، ترکیه، فرانسه و چک  تازه ترين دستاوردها و فناوري هاي خود را در زمينه صنايع هوايي و هوانوردي در معرض ديد علاقمندان قرار دادند.

بنابر این گزارش، انواع هواپیما، بالگرد و پهپاد، تجهیزات و قطعات صنعت هوایی ساخت داخل و خارج، معرفی و ارائه انواع خدمات هوایی و هوانوردی، تجهیزات فرودگاهی، اقلام مربوط به ساخت پله و صندلی هواپیما، نرم افزار های هوایی، طرح های دانش بنیان هوایی، شبیه سازی پروازی، امور خلبانی اصول آموزش PPL، امور خدمات بالگردها، انواع محصولات فرهنگی هوایی، مراکزتحقیقاتی، آموزشی و نشریات تخصصی از جمله محصولات و موضوعاتی است که در این نمایشگاه ارائه می شود.

همچنین، اجرای نمایش هوایی و مانور هواپیماها (ایرشو)، رونمایی از طرح های نوآورانه و دانش بنیان داخلی در زمینه صنعت هوایی و هوا نوردی، برگزاری نشست تخصصی با حضور مقامات کشور روسیه، برگزاری روز ملی فضایی توسط مرکز فضایی کشور و حضور تعداد 35 تن از وابستگان نظامی سفارتخانه های مقیم جمهوری اسلامی ایران از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

در جریان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران، نمایش هوایی پرنده ها، هواپیماها، بالگردها و تیم های نمایشی نیز از ساعت 14 و سی دقیقه تا 16 و سی دقیقه در فضای 2۰۰،۰۰۰ متر مربع از فضای باز واقع در ضلع شمال شرقی فرودگاه کیش جهت بازدید علاقمندان انجام می شود.

این نمایشگاه از سوی شرکت نمایشگاه های هوایی پارس کیش و با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سازمان صنایع هوایی ایران، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور، انجمن شرکت های هواپیمایی ایران، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و معاونت فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

لازم به ذکر است، این نمایشگاه تا روز شنبه 29 آبان جهت بازدید علاقمندان در جزیره کیش بر پاست.