مراسم تقدیر از تلاشگران عرصه‌ی گردشگری جزیره‌ی کیش برگزار شد.

02 ۲ تیر

مراسم تقدیر از تلاشگران عرصه‌ی گردشگری جزیره‌ی کیش برگزار شد.

نویسنده : - تعداد بازدید : 649

سه شنبه یکم تیرماه هم‌زمان با زادروز ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) نخستین مراسم تقدیر از تلاشگران و خادمان صنعت گردشگری در جزیره‌ی مهربانی  باحضور مسئولان محلی، روسای ادارت و نهادها،  اعضای جوامع و جمع کثیری از فعالان گردشگری جزیره کیش برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت 18 تا 20 در سالن همایش‌های بین‌المللی خلیج فارس کیش برگزار می‌شد، محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، جایگزینی سیاست نظارت تشویقی به جای تنبیه را، اصلی‌ترین هدف برگزاری این همایش و گام مثبتی در جهت الگوبرداری اعلام کرد.

وی با اشاره به موقعیت منحصربفرد کیش؛ این جزیره را تنها مرکز گردشگری کشور دانست که تمام ابعاد گردشگری از قبیل سلامت، آموزش، تفریح، ورزش و... رو همزمان پوشش می‌دهد.

محب‌خدایی برنامه‌ریزی و نظارت را دو بازوی توسعه‌ی گردشگری کیش دانست و راه‌اندازی سامانه‌ی نظارت الکترونیکی (سناک) را گام مهمی در جهت نظارت و کنترل بر توسعه‌ی کلیه‌ی مراکز، اماکن و... مرتبط با گردشگری دانست.

در ادامه علی جیرفتی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش، با اشاره به طرح نظارت نامحسوس با رویکرد اقدامات مثبت، اجرای این طرح در ایام نوروز را با ایجاد همدلی و همراهی تمام فعالان گردشگری، موجب توسعه‌ی هرچه بیشتر گردشگری در جزیره کیش دانست.

همچنین طرح برچسب اصالت اجناس، دیگر مطلبی بود که وی آن را موجب ایجاد رضایت مشتریان و سهولت کار غرفه‌داران دانست. وی افزود در قالب این طرح تمامی غرفه‌هایی که اجناس برند را عرضه می‌کنند. می‌توان بسته به میزان اصالت کالاهایشان اقدام به دریافت برچسب اصالت در سه سطح کنند.

حُسن ختام این بخش از مراسم سخنانی از حجت الاسلام و المسلمین حقانی نماینده امام جمعه کیش بود که ضمن ابراز خشنودی از برگزاری چنین مراسمی در جزیره‌ی کیش، راه حل طرح افکار جدید و ایجاد حس مثبت در گردشگری را تکیه بر ظرفیت‌های ایران و اسلامی فرهنگ کشور دانست.

در مراسم تقدیر از برترین های خدمات گردشگری کیش با بررسیهای انجام شده بین 10 هزار نفر از فعالان خدمات گردشگری جزیره کیش با اهدای 40 تندیس طلایی ، 62 تندیس نقره ای و 38 تندیس برنزی از 140 نفر تقدیر شد. در این میان در بخش مراکز اقامتی از شرکت آرین‌پارسه کیش بابت ارائه‌ی خدمات با کیفیت قدردانی به عمل آمد.