گام های بلند کیش در مسیر تبدیل شدن به پایگاه فرهنگی، هنری کشور

04 ۴ بهمن

گام های بلند کیش در مسیر تبدیل شدن به پایگاه فرهنگی، هنری کشور

نویسنده : - تعداد بازدید : 549
دکتر مونسان از ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و اجرای برنامه های هنری با هدف تبدیل کیش به پایلوت فرهنگی کشور خبرداد.

به گزارش کیش کلاب به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر مونسان با اشاه به توسعه همه جانبه جزیره کیش در دوسال گذشته گفت: در برنامه ریزیهای سازمان منطقه آزاد کیش یکی از محورهای توسعه، پیشرفت همگام در همه بخش ها بوده است .

وی افزود: جزیره کیش علاوه بر اجرای پروژه های عمرانی، اقتصادی و گردشگری نیازمند بستر سازی مناسب فرهنگی نیز هست به همین منظور تلاش شده است در کنار همه فعالیت ها ایجاد زیرساخت های فرهنگی و اجرای برنامه های مناسب همواره مد نظر قرار گیرد.

دکتر مونسان گفت: جزیره کیش دارای پتانسیل های خوبی برای تبدیل شدن به پایلوت فرهنگی کشور است به همین منظور ساخت مجموعه آوای خلیج فارس با ویژگیها و امکانات منحصر بفرد و استاندارد برای برگزاری برنامه های هنری در سطح ملی و بین المللی و ساخت فرهنگسرای مرکزی کیش با امکانات پیشرفته از جمله اقداماتی است که در مسیر پایلوت فرهنگی شدن کیش در حال انجام است.

وی برپایی جشنواره فیلم کوتاه موج که مورد استقبال گسترده هنرمندان قرار گرفته است را نشانگر این موضوع دانست که جزیره کیش ظرفیت های لازم را برای برپایی برنامه های بزرگ فرهنگی دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به فعالیت های گسترده فرهنگی انجام شده در دوران مدیریتی خود گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی به صورت مستمر و هفتگی در نقاط مختلف کیش از جمله کارهایی است که در راستای تامین نیازهای فرهنگی شهروندان انجام شده است اما در بخش ملی و بین المللی نیز اقدامات گسترده ای به اجرا در آمده است. برگزاری جشنواره های مختلف مانند تئاتر فجر، اکران فیلم های سینمایی جشنواره فیلم فجر همزمان با سراسر کشور، برگزاری سوگواره عکس عاشورایی، اجرای سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی، جشنواره تئاتر دانشجویی، حضور هنرمندان و پیشکسوتان هنر کشور در نشست سالیانه در کیش و در حال حاضر اجرای جشنواره فیلم کوتاه موج در زمره برنامه های بزرگ فرهنگی جزیره کیش است که با زتاب گسترده ای داشته و هر ساله تعداد زیادی از هنرمندان را به جزیره کیش می کشاند.

وی استقبال گسترده علاقمندان از جشنواره فیلم کوتاه موج و حضور داوران پیشکسوت و صاحب نام عرصه هنرکشور در این جشنواره را علاوه بر افزایش کیفیت برگزاری این جشنواره، نشان دهنده ارزش و اعتبار این گونه فعالیت ها نزد هنرمندان و علاقمندان به هنر درکشور دانست.

گفتنی است جشنواره فیلم کوتاه موج با موضوع آثار پند آموز در حال برگزاریست .