اعلام آمادگی کیش برای برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی

13 ۱۳ آبان

اعلام آمادگی کیش برای برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی

نویسنده : - تعداد بازدید : 963

مدیرعامل منطقه آزاد کیش از آمادگی این منطقه برای برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی خبر داد و گفت: زمین های مورد نیاز برای برگزاری تور جهانی والیبال ساحلی را به سرعت آماده می کنیم.

به گزارش کیش کلاب به نقل از ایرنا ،  در نشست مسئولین منطقه آزاد کیش با رییس و برخی مسئولین فدراسیون والیبال توافق نهایی برای برگزاری نخستین دوره تور جهانی والیبال ساحلی در جزیره کیش انجام شد.
رییس فدراسیون والیبال پس از نشست با علی اصغر مونسان مدیرعامل منطقه آزاد کیش و امضای تفاهم نامه نهایی برگزاری نخستین مسابقه تور جهانی والیبال ساحلی به میزبانی جزیره کیش با قدردانی از مدیریت منطقه آزاد کیش در فراهم ساختن زمینه های لازم در بهره مندی از ظرفیت ها اظهار داشت: ایران برای نخستین بار میزبان تور جهانی والیبال است که اواخر بهمن ماه به میزبانی جزیره کیش برگزار خواهد شد.
محمدرضا داورزنی کیش را بهترین مکان برای برگزاری تور جهانی عنوان کرد و گفت: بدون همکاری و تفاهم با سازمان منطقه آزاد کیش برگزاری چنین رویدادی در این سطح با توجه به رعایت استانداردهای لازم امکان پذیر نبود.
وی افزود: سه کشور ایران، قطر و ترکیه در سال 2016 میزبان مسابقات تور جهانی هستند که باید الزاماتی را در مورد زمین های استاندارد و امکانات جانبی بر طبق نظر فدراسیون جهانی آماده کنند.
وی گفت: علاقمندی مدیریت منطقه در این زمینه و رایزنی هایی فدراسیون والیبال با فدراسیون جهانی منجر به تصویب برگزاری این مسابات در جزیره کیش شد.
رییس فدراسیون والیبال گفت : در این نشست بر شروع اقدامات اجرایی تاکید شد و از طرفی سازمان امکانات سخت افزاری را باید در جزیره فراهم سازد که دستور آن از سوی مدیریت عالی سازمان صادر شد.
داورزنی با بیان اینکه تفاهم خوبی صورت گرفت گفت: هر دو طرف تلاش دارند تا امکانات لازم برای برگزاری این مسابقه که جزیره کیش در بهمن ماه میزبانی آن را بر عهده دارد، فراهم سازند.
وی در مورد تیم های شرکت کننده گفت: 32 تیم از 24 کشور در این رقابت حضور خواهند داشت که برخی کشورها ممکن است دو تیم اعزام کنند.
داورزنی این رقابت ها را بسیار با اهمیت خواند و گفت: امتیاز این رقابت ها در المپیک ها اثر گذار است بنا براین بهترین ساحلی بازان جهان در آن حضور خواهند داشت، این رقابت ها در رشد و ارتقا والیبال کشور به ویژه والیبال ساحلی ایران نیز اثر گذار است.
رییس فدراسیون والیبال تاکید کرد : با توجه به اینکه این رقابت ها سه سال در ایران برگزار خواهد شد، تور جهانی والیبال ساحلی مقدمه ای برای برگزاری رقابت های گراند اسلم است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مورد آمادگی جزیره کیش برای برگزاری این رقابت ها گفت: جزیره کیش دارای امکانات زیر ساختی مناسب در تمامی رشته ها است و در دوسال گذشته اردوی های تمرینی و مسابقات ملی و بین المللی زیادی در کیش برگزار شده است.
علی اصغر مونسان اظهار داشت: با توجه به وجود سواحل زیبای کیش امکان برگزاری این رقابت وجود دارد.
وی افزود: با تلاش رییس فدراسیون و همکاران، والیبال ایران در سطح بالای بین المللی قرار دارد و این رقابت ها نیز اهمیت دو چندانی برای کشور دارد.
مونسان اظهار داشت: تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت ها بکار خواهیم بست که تبلیغ خوبی برای فدراسیون والیبال و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
وی گفت: امکانات را به سرعت فراهم می کنیم و امیدواریم بتوانیم رقابت های والیبال ساحلی در سطح بین المللی را در طرازهای بالاتری در جزیره کیش برگزار کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مورد تامین زمین های مورد نیاز برای برگزاری این رقابت ها به ایرنا گفت: زمین های مورد نیاز را به سرعت فراهم می کنیم، زیر ساخت ها و امکانات خوب ورزشی در محل مورد نظر برای برگزاری رقابت ها وجود دارد، اما باید استاندارهای مورد نظر فدراسون والیبال را به سرعت فراهم کنیم.
فدراسیون جهانی والیبال چندی پیش با برگزاری نخستین تور جهانی ساحلی ایران در جزیره کیش موافقت کرده است و این رقابت ها از تاریخ 25 تا 30 بهمن ماه پیگیری خواهد شد.
محمود افشاردوست دبیرکل فدراسیون، کسری غفوری دبیر سازمان ساحلی و حسین جلالی معاون ورزش و آموزش شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش نیز در این نشست حضور داشتند.