آموزش و پرورش در صدر اولویت ها قرار دارد

28 ۲۸ مهر

آموزش و پرورش در صدر اولویت ها قرار دارد

نویسنده : - تعداد بازدید : 854

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: موضوع آموزش و پرورش درجزیره کیش درصدراولویت ها قرار دارد وتلاش براین است تا با موفقیت مسیر پیشرفت طی شود .

به گزارش کیش کلاب به نقل از  ایرنا ، علی اصغر مونسان  درمراسم بهره برداری و گشایش دبیرستان پسرانه دانا افزود: نظام آموزش و پرورش مبتنی برنظام دینی کشور مسیرخوبی را طی میکند و در حال تولید علم و پیشرفت است.
وی گفت: موضوع آموزش و پرورش درصدراولویت ها قرار دارد وبه دنبال این هستیم که نظام آموزش و پرورش درکیش با موفقیت،پیشرفت داشته باشد ، ایجاد زیرساخت ها و حمایت های بیشتر در حوزه سخت افزاری وظیفه ما است که در اختیار دانش آموزان و معلمان آموزش و پرورش قرار می گیرد.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه گشایش این طرح رکوردی جدید درطرح های عمرانی است افزود : یکی از ویژگی های این طرح حرکت جهادگونه برای ساخت آن بود که عملیات طراحی، اجرا و تجهیز آن دوماه و نیم زمان برد .
مونسان همدلی و مشارکت دستگاه ها در اجرای این طرح را مهم عنوان کرد و گفت : مسئولان در کنار یکدیگر در به ثمر رسیدن این طرح سهیم هستند.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش اظهار داشت :در ساخت این طرح از روش نوینی استفاده شده است و تجربه جدیدی را در این راستا کسب کردیم و می توانیم با بهره مندی از این روش برای بخش های دیگری همچون پلیس راهور جزیره کیش دریک زمان بندی کوتاه تامین فضا کنیم.
وی با بیان اینکه ساخت این طرح فرهنگی با نیت خیر و نگاه ویژه ای آغاز شد تاکید کرد :امید واریم مدیریت ، معلمان و دانش آموزان نیز با نمونه بودن در رتبه بندی نظام آموزشی به نمونه بودن اجرای این طرح اضافه کنند تا طرح یاد شده به عنوان یک الگوی ماندگار در کیش تبدیل شود.
مونسان گفت: در راستای حمایت از برنامه های آموزشی و نظام آموزش و پرورش در جزیره در حال طراحی یک مدرسه جدید و یک مجتمع آموزشی با استاندارهای بالا هستیم .
مدیرعامل منطقه آزاد کیش افزود : آموزش و پرورش و بیمارستان دو موضوعی بودند که از روز اول به دنبال عملیاتی کردن آن برای کیشوندان بودیم ، امروز توانسته ایم این دو موضوع را تا حد ممکن به انجام برسانیم اما کیفیت بخشی آن به خود مجموعه هایی فعال در این حوزه باز می گردد.
رئیس آموزش و پرورش کیش نیز در این مراسم با قدردانی از حمایت های مدیرعامل منطقه آزاد و معاونت ها گفت: مدیر عامل منطقه آزاد آنچه را که در بدو ورود به کیش برای توسعه و برنامه های آموزش و پرورش گفته بودند عملیاتی کردند .
هانی معلمی افزود: تلاش شبانه روزی دست اندرکاران سبب شد این کار بزرگ که نیاز و تقاضای واقعی مردم بود عملی شود .
وی تاکید کرد : بهترین هدیه دانش آموزان در پاسخ به تلاش های صورت گرفته مسئولان این است که آنان با خوب درس خواندن به رونق و توسعه کشور کمک کنند.
در ادامه این مراسم رامین افشاری معاون عمرانی منطقه آزاد کیش به ارائه توضیح از روند ساخت و آماده سازی این طرح پرداخت .
دبیرستان دانا با مساحت سه هزار متر مربع و زیربنای 810 متر مربع با هشت کلاس درس ، آزمایشگاه، سایت کامپیوتر، کتابخانه ، نمازخانه ، دفاتر اداری امروز با حضور مدیر عامل منطقه آزاد کیش، معاونان ، مسئولان نظامی و انتظامی ، روسای ادارات در لاین ترافیک گشایش یافت.
هفت و هزار و 40 دانش آموز در کیش مشغول تحصیل هستند و 403 معلم مسئولیت آموزش آنها را بر عهده دارند .
در این دبیرستان 197 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.