زنان محور و مدیر سلامت خانواده هستند

21 ۲۱ مهر

زنان محور و مدیر سلامت خانواده هستند

نویسنده : - تعداد بازدید : 781

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با تاکید بر اهمیت سلامت زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور گفت : زنان محورو مدیر سلامت خانواده هستند .

به گزارش کیش کلاب به نقل از ایرنا ، دکترمحمد رضا رضا نیا در مورد برنامه های هفته ملی سلامت بانوان در کیش  گفت : برنامه هایی به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران با شعار 'زن، قلب خانواده' در کیش برگزار می شود.
وی زنان را محور و مدیر سلامت خانواده برشمرد و گفت : بخش مهمی از فعالیت های مربوط به خود مراقبتی و مراقبت در منزل بر عهده زنان است و مرگ و میر، ناتوانی و رفتارهای آنها، تمامی ابعاد سلامت خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش تصریح کرد : آثار رفتارهای زنان و مادران برجنبه های مختلف سلامت بر همه اعضای خانواده و تاثیر آن در فرهنگ رفتاری آنها غیرقابل انکار است.
وی اضافه کرد : هر ساله هفته ملی سلامت بانوان ایران با هدف حساس سازی و اطلاع رسانی در خصوص مهمترین اولویت های سلامت زنان به کل جامعه از جمله زنان، مردان، مدیران و سیاستگذاران برگزار می شود .
رضا نیا گفت : امسال نیز به همین مناسبت برنامه های مختلفی به همین مناسبت در کیش برگزار می شود که ویزیت رایگان مامایی و پاپ اسمیر( از 21 تا 27 مهر ماه)
در ساعات اداری ،برپایی ایستگاه سلامت برای اندازه گیری فشار خون و بی ام ای در مسجد امام حسن (ع) و واحد بسیج منطقه کرمانشاهان ، آموزش زنان شاغل توسط بهداشت حرفه ای ،برگزاری کلاس آموزش خود مراقبتی جهت دبیران در مدارس از جمله این برنامه ها است .
گفتنی است؛ هفته ملی سلامت بانوان ایران از 16 تا 22 مهرماه با عناوین سلامت زنان، سلامت نسل امروز و آینده ، سلامت زنان، سلامت خانواده ها ، شادابی زنان، شادکامی خانواده، نشاط اجتماعی ، سلامت قلب زن، سلامت قلب خانواده ، محیط کار سالم، سلامت زنان شاغل ، جامعه سالم، سلامت اجتماعی زنان ، زنان سالم، پیشگامان مراقبت از خود واعضای خانواده برگزار می شود.