استانداردهای ۱۲ گانه هتلداری رونمایی شد

مراسم رونمایی از استانداردهای ۱۲ گانه هتلداری از سوی شرکت آرین پارسه کیش پس از ۶ سال فعالیت ...

مراسم رونمایی از استانداردهای ۱۲ گانه هتلداری از سوی شرکت آرین پارسه کیش پس از ۶ سال فعالیت تحقیقاتی تحت مدیریت فرشید کریمی،استاد دانشگاه و فعال حوزه گردشگری،جمعه شب و هم زمان با عید غدیر در هتل شایگان کیش رونمایی شد.
13 ۱۳ مهر

استانداردهای ۱۲ گانه هتلداری رونمایی شد

نویسنده : - تعداد بازدید : 1390

مراسم رونمایی از استانداردهای ۱۲ گانه هتلداری از سوی شرکت آرین پارسه کیش پس از ۶ سال فعالیت تحقیقاتی تحت مدیریت فرشید کریمی،استاد دانشگاه و فعال حوزه گردشگری، هم زمان با عید غدیر در هتل شایگان کیش رونمایی شد.

به گزارش کیش کلاب ،در این مراسم که متخصصین و فعالان صنعت گردشگری،مدیران هتل های جزیره کیش و تهران،معاون گردشگری منطقه آزاد کیش،رییس جامعه هتلداران کیش،فرماندهی اماکن نیروی انتظامی جزیره کیش و دیگر مسئولان استانی و سرزمین اصلی حضور داشتند،فرشید کریمی،مدیر عامل شرکت آرین پارسه کیش طی سخنانی گفت:یکی از پیش نیازهای توسعه گردشگری در ایران توجه به استانداردها و قدم برداشتن در مسیر علمی و صحیح است که کشورهای توسعه یافته این روش را برگزیدند.

 کریمی با اشاره به تهیه و تدوین استانداردهای 12 گانه هتلداری در هتل شایگان کیش گفت:بر همین اساس ما این استانداردها را تدوین کردیم و در حال حاضر در هتل شایگان به اجرا در آمده است و این امکان وجود دارد که خدمات خودمان را بتوانیم به دیگر هتل ها نیز انتقال دهیم و این دانش را منتقل کنیم.

محسن قریب،نایب رییس آرین پارسه کیش نیز در ادامه طی سخنانی به اشاره به ظرفیت های گردشگری در کیش گفت:کیش در سال های گذشته قدم های بزرگ و مثبتی در زمینه هتلداری برداشته است و با حدود 50 هتل با 12 هزار تخت توانایی خوبی در صنعت هتلداری دارد.

مدیر عامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی درباره هتل شایگان گفت:هتل شایگان با قدمت 15 ساله یکی از هتل های موفق کیش است و تعداد مشتریان وفادار این هتل بیانگر این ویژگی و مقبولیت در عرصه خدمات گردشگری بوده است.به همین منظور شرکت آرین پارسه در سال گذشته اقدام به تدوین استانداردهای بین المللی برای هتل کردو نتیجه آن 12 جلد کتاب شد تا بتواند به سمت استاندارد سازی حرکت کند.

وی در خصوص اهداف این اقدام گفت:در وهله اول ایجاد دانش و مهارت برای پرسنل بود،دوم تسهیل ارائه خدمات بود،زمینه سازی برای توسعه برند و سهولت در تاسیس هتل های جدید از دیگر اهداف بود.همیشه بحث رضایتمندی یک رکن است اما پیش زمینه آن پرسنل هستند ،اگر پرسنل با علاقه و عشق اقدام به فعالیت کنند و رضایتمند باشند،رضایتمندی میهمان را هم در پی خواهد داشت.

وی افزود: جلد نخست سخنی با همکاران است،دوم شناخت سازمان و تشکیلات هتل است،سوم در خصوص جسات توجیهی است و شیوه نامه های مربوط به آن،دفترچه چهارم آداب معاشرت و الگوی رفتار است،امنیت و ایمنی در هتل،بهداشت در هتل،غذا و نوشابه در هتل،ارزیابی و نظارت نیز از دیگر عناوین این استانداردهاست.

نایب رییس هیات مدیره شرکت آرین پارسه کیش در پایان سخنان خود گفت:این آمادگی وجود دارد که برای کلیه هتل ها در زمینه استاندارد سازی همکاری کنیم.

مسیح الله صفا،رییس جامعه هتلداران کیش نیز در ادامه طی سخنانی گفت:امروزه صنعت گردشگری بدون دود است.صنعتی که اگر به آن بهای لازم داده شود می تواند جایگزین خوبی برای صنعت نفت و پتروشیمی باشد.صنعتی است که اشتغال زا و درآمد زا است.8 درصد از جمعیت شاغل دنیا در عرصه گردشگری کار می کنند  ایران جزو 10 کشور برتر جهان از نظر پتانسیل ها و توانمندی های گردشگری است.

صفا افزود:آموزش و استاندارد سازی را باید از همین الان آغاز کنیم.دولت در جایگاهی قرار داد که زیر ساخت های سخت افزاری را باید فراهم کند.استاندارد سازی در صنعت گردشگری مثل دوچرخه ای می ماند که ساخته شده است و نیاز به تغییر و تحول زیادی ندارد جز اینکه آن را ایرانی و اسلامی کنیم و در جزیره کیش نیز آن را بومی کنیم.

وی افزود:وقتی جوانان ما امکان و توانایی ساخت انرژی هسته ای را دارند،توانایی استاندارد سازی در صنعت گردشگری را هم دارند.

سخنران پایانی این مراسم پروفسور جعفر جعفری بود. وی در سال 2005 برنده جایزه اولیس (Ulysses Award) از سازمان جهانی گردشگری (WTO) شد. این جایزه در هر سال به یک نفر اعطا می شود.پروفسور جعفری استاد مدعو دانشگاه های دو الگارو (do Algarve پرتغال)، لولئو (Luleå سوئد)، سان یات-سن (Sun Yat-sen چین)، استاد افتخاری دائمی دانشگاه بوندلخند (Bundelkhand هند) و مدیر برنامه بین المللی دانشگاه دو له ایلز بالرز (de les Illes Balears اسپانیا) است.او همچنین عضو هیئت علمی مدرسه مدیریت هتلداری دانشگاه ویسکانسن اسکات (University of Wisconsin-Stout School of Hospitality) در شهر منومونی (Menomonie) امریکا است. وی در سخنانی در این مراسم گفت:توریسم یک پدیده و صنعت جهانی است اما ما می خواهیم درباره واقعیتی صحبت کنیم که صنعت توریسم است.هیچ کشوری در جهان نیست که در گردشگری حضور نداشته باشد.یا میزبان هستند یا میهمان.

پروفسور جعفری افزود:این صنعت رقابت پذیر است.همه کشورها مدعی هستند که تاریخ و فرهنگ دارند.در این دنیای رقابتی ما چه برای عرضه داریم؟رقابت در این عرصه جدی است.یکی از چیزهایی که می تواند در رقابت نقطه قوت به وجود آورد سرویس مناسب و خدمات است.سرویس مناسب تجربه خوب ایجاد می کند و اگر نتوانیم سرویس خوب بدهیم نم توانیم رقابت کنیم.

وی با اشاره به ضعف گردشگری ایران در حوزه منابع انسانی گفت:ما در نیروی انسانی ضعف داریم،اما نگار دریچه ای جهانی برای ما باز شده است و لازم است که جایگاه خودمان را در دهکده جهانی پیدا کنیم.ما باید در صنعت توریسم در حوزه منابع انسانی سرمایه گذاری کنیم.فعالان این صنعت سرمایه گذاری در حوزه سخت افزاری می کنند اما در نیروی انسانی این کار صورت نمی گیرد.باید از امروز شروع کنیم.هتل های زیادی ساخته می شود اما سه ماه قبل از افتتاح اقدام به جذب نیروهای هتل می کنند.

پروفسور جعفری افزود:هتل 5 ستاره ساختمان نیست،آن چیزی که هتل را 5 ستاره می کند خدمات 5 ستاره است.در بیمارستان شیک اگر دکتر استاندارد نباشد نمی تواند خدمات مناسبی بدهد.

وی با انتقاد از نبود فرهنگ سفر و گردشگری در ایران گفت:در ایران فرهنگ توریست نداریم.مشتری ها فرهنگ دریافت خدمات را ندارند.توریسم بعد از سال های انزوا دریچه ای برای ما رو به جهان باز می کند و باید از این فرصت استفاده لازم را ببریم.

وی درباره جزیره کیش نیز گفت:تفاوت کیش با عمان و دوبی این است که نیروی انسانی در کیش ایرانی است اما نیروی انسانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس اهل همان کشورها نیستند.خدمات آنها بوی وطنشان را نمی دهد.بیش از 95 درصد نیروی گردشگری در امارات غیر اماراتی هستند و این نقطه تمایز کیش با دیگر کشورهاست.

وی در خصوص لزوم ارائه چند زبانه خدمات گردشگری نیز گفت:خدمات گردشگری در جهان باید چند زبانه باشد.فقط هم انگلیسی نیست،به زودی قوی ترین زبان توریسم در جهان چینی است.در سال گذشته 109 میلیون سفر از چین انجام شده است.ایران می تواند چینی ها را جذب کند چون چینی ها اصولا جایی می روند که آنجا را بشناسند.سرویس ای که چینی ها دوست درند را ما نمی دانیم چیست.در ایران فقط 4 تور گردان و راهنمای مسلط به زبان چینی داریم،با این وضعیت اگر بخواهیم بازار چین را در صنعت گردشگری جذب کنیم نیاز داریم که نیروی انسانی مناسب را آموزش دهیم و این اقدامی که شما در هتل شایگان صورت دادید اتفاقی مطلوب است و باید ادامه پیدا کند.

پس از سخنرانی پروفسور جعفری هدایایی از سوی شرکت آرین پارسه کیش به وی اهدا شد و با تقدیم تمثال منقش به تصویر ایشان به وی از سال های تلاش او در زمینه گردشگری تقدیر شد.