نجات سرنشینان لنج باری سانحه دیده درآبهای خلیج فارس

01 ۱ مهر

نجات سرنشینان لنج باری سانحه دیده درآبهای خلیج فارس

نویسنده : - تعداد بازدید : 1020

  فرمانده دریابانی کیش از موفقیت آمیز بودن عملیات امداد رسانی به یک فروند لنج باری سانحه دیده در آب های نیلگون خلیج فارس و نجات سرنشینان آن خبر داد.

به گزارش کیش کلاب به نقل از ایرنا ، سرهنگ حسین دهکی گفت: یک فروند شناور باری که از دبی به مقصد کیش در حال حرکت بود در دو مایلی کیش بعلت نقص فنی به گل نشست .
وی افزود : با توجه به حساس شدن موضوع و مواج بودن دریا موضوع از طریق بی سیم به برج مراقبت امور دریایی اطلاع داده شد و با واحدهای گشتی فرماندهی دریابانی کیش هماهنگی لازم به عمل آمد.
سرهنگ دهکی گفت : شدت آبگرفتگی به حدی بود که همه خدمه لنج با قطع امید از لنج با به آب انداختن قایق نجات، قصد ترک شناور را داشتند ولی حضور به موقع و تلاش چند ساعته کارکنان دریابانی ، ماموران یگان امداد فرماندهی انتظامی کیش و خدمه لنج، 80 درصد بارهای داخل لنج تخلیه و به ساحل منتقل شد.
وی اضافه کرد : بخش زیادی از محموله چند تنی این شناور که شامل مواد غذایی از جمله شکر، برنج، چای و غیره بود با همکاری ماموران دریابانی و یگان امداد به ساحل منتقل و مابقی بعلت نفوذ آب در داخل شناور از بین رفت .
فرمانده دریابانی در ادامه گفت: صاحب لنج و ملوانان این شناور بوشهری ضمن انتقاد از عدم همکاری مجموعه امدادی در کیش از تلاش ماموران دریابانی و انتظامی در همکاری و مساعدت با خدمه شناور برای تخلیه بار و امداد رسانی قدردانی کرد.
سرهنگ حسین دهکی افزود: تمامی خدمه و ملوانان این لنج از خطر غرق شدن در آب نجات یافتند و هم اکنون حال همه سرنشینان شناور خوب است.
پیش از این، فرماندهی دریابانی کیش طی دستورالعملی به تمام رده های دریابانی، نجات جان و مال لنج ها و شناورهای دچار سانحه را در اولویت ماموریت های کارکنان این فرماندهی ابلاغ کرده بود.