بهره برداری مزارع گندم و صیفی جات کیش تا چهارماه آینده

28 ۲۸ شهریور

بهره برداری مزارع گندم و صیفی جات کیش تا چهارماه آینده

نویسنده : - تعداد بازدید : 1230

 مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با اعلام اینکه تا چهار ماه آینده مزارع گندم، ذرت، صیفی جات، انواع سبزی و میوه در کیش به بهره برداری می رسد افزود : گردشگران و کیشوندان به انتخاب خود می توانند محصولات این مزارع را بچینند.

به گزارش کیش کلاب به نقل از ایرنا ، بهبود بهی زادی در نشست خبری که در شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با حضور اهالی رسانه برگزار شد ، با تشریح اقدامات در حال انجام گفت : یکی از این طرح ها بهره برداری از مزارع کاشت گندم ، ذرت ، انواع صیفی جات و میوه و همچنین گل های زینتی در جزیره است که تا چهار ماه آینده کار بهره برداری از آنها آغاز می شود .
وی با بیان اینکه مزارع به صورت باز است افزود : گردشگران و کیشوندان می توانند محصولات مورد نظر را خود از مزارع بچینند که این امر در جذب گردشگر اثر گذار است .
بهی زادی از تولید گلهای اطلسی در نیمه دوم سال و همچنین بهره برداری از باغ گل های زینتی در کیش خبر داد و افزود : با توجه به آب و هوای خوب جزیره و برای توسعه و زیبایی فضای سبز ، تولید گل های اطلسی برای کاشت در دستور کار است .
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به دو طرح در حال ساخت اشاره کرد و گفت : :طرح های انبار کانتینری ، آتش نشانی و اعلام حریق در بندرگاه کیش در دست اجرا است و تجهیزات آن نیز در دست تهیه قرار دارد ، تلاش ما این است این طرح ها تا 22 بهمن ماه امسال به پایان برسد .
وی با اعلام اینکه تلاش می کنیم طرح ها طبق زمان بندی اجرا شود گفت : برخی از طرح ها تکمیل شده ، طرح های نیمه رها شده نیز از قبل بودند و ما بقی در حال انجام است .
وی در مورد اصلاح برخی از میادین در کیش گفت : رینگ 75 متری در جزیره از نقاط بحرانی و میدان هندورابی نیز خطر ساز ترین میدان کیش است ، از آنجا که قطر میدان با معبر ورودی و خروجی هماهنگ نیست نیاز به اصلاح مهندسی دارد .آسفالت دور میدان باید کنده و اصلاح هندسی صورت پذیرد .

* ایجاد کاروانسرای گلاب گیری در باغ راه ایرانی
این مسوول در شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در مورد طرح باغ راه ایرانی گفت : باید پنج باغ راه دیگر در مسیرهای خلوت که نیاز به امنیت بیشتری دارد ساخته شود ، با ایجاد باغ راه برخی مشکلات شهروندان برطرف شد .
بهی زادی از ساخت یک کاروانسرا برای گلاب گیری در کنار دروازه تهران باغ راه ایرانی خبر داد و افزود : در صورت تامین بودجه ضلع شمالی باغ راه نیز ساخته خواهد شد و مسیر آن تا کنار دریا پیش می رود ، در تلاشیم باغ راهی را هم در پشت پارک دلفین ها در جزیره ایجاد کنیم.
وی در مورد هزینه ساخت باغ راه ایرانی گفت : در این طرح 32 هکتار محوطه سازی و برای مسیر چهار و نیم کیلومتری حدود شش ردیف کابل برق کشیده شده است، این طرح متری یکصد هزار تومان هزینه در برداشته است که هزینه اجرای آن در مقایسه با کلان شهری چون تهران پایین تر است .
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در مورد تکمیل تصفیه خانه فاضلاب کیش به جمعیت 27 هزار نفری کیش اشاره کرد و گفت: حجم فاضلاب ورودی به تصفیه خانه برای جمعیت بیش از 50 هزار نفر است ، در فاز تکمیلی و تا پایان سال دو هزا ر و 500 متر مکعب نیز به ظرفیت تصفیه خانه اضافه خواهد شد .
وی تصریح کرد : با اضافه کردن این میزان برای ایام تعطیلات نوروز که جمعیت کیش چند برابر می شود، با مشکلی مواجه نخواهیم شد ،گودبرداری استخر آن آغاز شده و تا یک ماه آینده پیمانکار آن مشخص خواهد شد .

*ساخت پارک فناوری در کیش
بهی زادی از ساخت پارک فنآوری به عنوان یک طرح در دست ساخت خبر داد و افزود : در بخشی از پارک شهر کیش ، پارک فناوری در دست ساخت است که تا اواسط آذر ماه امسال محوطه سه هکتاری آن آماده خواهد شد ، زمین بازی و آمفی تئاتر آن آماده شده و کاشت فضای سبز نیز در دست انجام است .