رونمایی از سامانه هوشمند راهنمایی و رانندگی درکیش .

با بهره برداری از سامانه هوشمند راهنمایی و رانندگی دریافت استعلام خودروها ، کاهش مراجعه و پرداخت ...

با بهره برداری از سامانه هوشمند راهنمایی و رانندگی دریافت استعلام خودروها ، کاهش مراجعه و پرداخت جریمه از طریق درگاه اینترنتی در کیش امکان پذیر شد .
11 ۱۱ شهریور

رونمایی از سامانه هوشمند راهنمایی و رانندگی درکیش .

نویسنده : - تعداد بازدید : 1143

با بهره برداری از سامانه هوشمند راهنمایی و رانندگی دریافت استعلام خودروها ، کاهش مراجعه و پرداخت جریمه از طریق درگاه اینترنتی در کیش امکان پذیر شد .

به گزارش کیش کلاب به نقل از ایرنا در منطقه آزاد کیش ، این اقدام در راستای تامین رفاه ساکنان و گردشگران ، کاهش مراجعات حضوری، صرفه جویی در مصرف منابع ، ایجاد شفافیت در فرآیندها و تسریع و تسهیل در انجام امور شهروندان راه اندازی شده است .
'سامانه هوشمند راهنمایی و رانندگی' مبتنی بر شبکه (وب) و در برگیرنده زیرسامانه های ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی، اطلاعات خودرویی شامل اطلاعات نقل و انتقال، پرداخت جرایم، آمار و گزارش ها و همچنین پلاک خوان (ثبت جرایم به وسیله تصویر دوربین های کنترل سرعت به صورت خودکار) است .
هدف از راه اندازی این سامانه الکترونیکی ،دقت در اجرای فرایندها، جلوگیری از خطای انسانی، کاهش مراجعات حضوری، صرفه جویی در مصرف کاغذ و حفظ محیط زیست، سهولت انجام کار، افزایش امنیت اطلاعات، سرعت در انجام کار و بایگانی همه اطلاعات به منظور پیشگیری از تخریب و از بین رفتن آنها است.
با راه اندازی این سامانه، ساکنان و گردشگران می توانند صورت جریمه های پرداخت نشده خودرو مورد نظر خود در جزیره کیش را دریافت نموده و از طریق درگاه الکترونیک Traf.kish.ir عملیات پرداخت را انجام داده و بلافاصله پس از پرداخت اینترنتی ، عدم خلافی خودرو مورد نظر را دریافت نمایند.
با توجه به اینکه شمارگردشگران در برخی فصول سال از جمله تعطیلات نوروز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد با بهره برداری از این سامانه ، ضمن اینکه گردشگران می توانند به سهولت از جزییات ومیزان جرایم خودرو خود آگاهی یابند امکان پرداخت جریمه بدون مراجعه حضوری به شعب بانک ها برای آنان فراهم شده است.
در شرایط فعلی تمامی امور مربوط به نقل و انتقال خودروها به صورت نیمه مکانیزه از طریق این سامانه و توسط پلیس راهور انجام می شود که بزودی نیز مراحل مربوط به نقل و انتقال خودروها توسط افراد متقاضی به صورت کاملا مکانیزه از طریق سامانه امکان پذیر خواهد شد.
ارسال پیامک به صاحبان خودرو در کوتاه ترین زمان پس از صدور قبوض جریمه و یا ثبت تخلف از طریق دوربین های کنترل سرعت، طرح دیگری است که بزودی به امکانات این سامانه افزوده خواهد شد.