یک واحد مسکونی در کیش طعمه حریق شد.

10 ۱۰ شهریور

یک واحد مسکونی در کیش طعمه حریق شد.

نویسنده : - تعداد بازدید : 1381

یک واحد مسکونی در یکی از برج های مسکونی پرجمعیت کیش دچار آتش سوزی شد و امکانات و تجهیزات موجود در آن به طور کامل سوخت.

به گزارش کیش کلاب  به نقل از ایرنا ، رییس آتش نشانی کیش در محل حادثه گفت : در ساعت 10 و 51 دقیقه با ایستگاه مرکزی اعلام حریق تماس گرفته شد که ماموران دو ایستگاه به صورت همزمان دقایقی بعد در محل وقوع آتش سوزی که در طبقه پنجم یکی از مجتمع های مسکونی پرجمعیت به وقوع پیوسته بود حضور یافتند.
مهدی اسدی زنوز افزود: با توجه به اینکه مالک در مسافرت بود و فردی حضور نداشت، حریق ساعت ها پیش از اعلام به آتش نشانی، به قوع پیوسته و ابتدا سالن پذیرایی و مدتی بعد آتش به سایر قسمت های این واحد مسکونی سرایت و لوازم منزل را سوزانده بود.
وی اضافه کرد: دود ناشی از آتش سوزی تمامی مجتمع را در بر گرفته بود که ماموران در قالب اطفا و امداد و نجات وارد عمل شدند و بیش از 35 نفر ساکنین این مجتمع مسکونی که گرفتار دود شده بودند را به خارج از ساختمان انتقال دادند.
اسدی زنوز با بیان اینکه همزمان با عملیات امداد و نجات ، گروه اطفا حریق عملیات را آغاز کردند، اظهار کرد: چهار دستگاه فن تخلیه دود نیز برای خارج کردن دود ناشی از این اتش سوزی در دیگر طبقات بکار گرفته شد .
رییس اتش نشانی کیش علت این حادثه را اتصالی سیم برق اسپیلت در پذیرایی عنوان کرد و گفت : پس از آتش گرفتن مبلی که در زیر اسپیلت واقع شده بود آتش به دیگر نقاط سرایت کرد.
وی خسارت وارده بر این واحد مسکونی را بیش از یک میلیارد ریال برآورد کرد.
اسدی زنوز یاداور شد: بیشترین دلیل آتش سوزی در کیش مربوط به نوسانات برق و اتصالی اسپیلت ها و تابلوهای برق در واحد های مسکونی و تجاری است.
رییس آتش نشانی کیش با هشدار به کیشوندان تاکید کرد:سیم کشی اسپیلت توسط افراد متخصص انجام نمی شود و استاندارد نبودن و دو تکه بودن کابل ها هنگام نصب اسپلیت ها بزرگ ترین عامل ایجاد اتصالی برق و آتش سوزی در کیش است .
خرداد ماه امسال نیز بازار مریم کیش بر اثر اتصال برق در یک سوپرمارکت طعمه حریق شد که خسارت زیادی برجای گذاشت .
از ابتدای امسال تاکنون 157 مورد آتش سوزی در کیش به وقوع پیوسته که دلیل بیشتر آنها اتصالی سیم اسپیلت و فیوزهای برق گزارش شده است