فرودگاه كيش

فرودگاه كيش فرودگاه بین‌المللی کیش در سال 1352 و بلافاصله بعد از تاسیس سازمان عمران کیش، شروع به احداث گردید. این فرودگاه مجهز بین‌المللی برای فرود هواپیماهای پهن پیکر که در آن زمان کنکورد سرآمد آنها بود، در بلندترین نقطه جزیره کیش پایه‌ریزی شد. عملیات ساخت و سپس به حداکثر رسیدن ظرفیت آن تا سال 1356 به طول انجامید و همزمان با مرکز بین‌المللی توریستی، تجاری کیش افتتاح گردید.

فرودگاه كيش

فرودگاه بین‌المللی کیش در سال 1352 و بلافاصله بعد از تاسیس سازمان عمران کیش، شروع  به احداث گردید. این فرودگاه مجهز بین‌المللی برای فرود هواپیماهای پهن پیکر که در آن زمان کنکورد سرآمد آنها بود، در بلندترین نقطه جزیره کیش پایه‌ریزی شد. عملیات ساخت و سپس به حداکثر رسیدن ظرفیت آن تا سال 1356 به طول انجامید و همزمان با مرکز بین‌المللی توریستی، تجاری کیش افتتاح گردید. در طول حدود 40 سال فعالیت، فرودگاه کیش توانسته پذیرای میلیونها مسافر از سراسر ایران و برخی کشورهای منطقه به سمت فرودگاه بین‌المللی کیش و بالعکس باشد. در حال حاضر فرودگاه بین المللی کیش علاوه حمل بار و مسافر و ترابری هوایی خدمات ویژه پاویون، خدمات لیموزین، دسترسی به اینترنت پرسرعت، خدمات اورژانس پزشکی و بهداشتی، رستوران، پارکینگ، امانت بار، بخش اشیا گمشده، خدمات بسته بندی بار، خدمات بانکی، صرافی، خدمات پستی و فروشگاه‌های خرید سوغاتی و تاکسی را به مسافران تور کیش و ساکنین جزیره کیش ارائه می‌دهد.  اين فرودگاه كه در فاصله چهار كيلومتري از شهر واقع شده، قابليت پذيرش هواپيماي بويينگ 747 را دارد. تعداد نشست و برخاست‌هاي اين فرودگاه در پروازهاي داخلي 240 فروند و در پروازهاي خارجي 120 فروند است. اين فرودگاه داراي دو باند، دو ترمينال خارجي، 600 هكتار مساحت و 30 متر ارتفاع از سطح درياست و در سه بخش ترمينال‌هاي پرواز داخلي و خارجي، عوامل ميدان پروازي و سيستم‌هاي ناوبري و كمك ناوبري به شركت‌هاي هواپيمايي داخلي و خارجي سرويس‌دهي مي‌كند.

در حال حاضر از فرودگاه کیش به تهران، بندرعباس، کرمانشاه، مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز، ماهشهر، کرمان، همدان، رشت، ساری، آبادان و ابوموسی و شهرهای دبی و ابوظبی در کشور امارات و استانبول ترکیه پرواز مستقیم برقرار است. و از طریق فرودگاه‌های تهران، شیراز، مشهد، دبی و ابوظبی به سراسر جهان بصورت غیر مستقیم به تمامی نقاط جهان دارای پرواز می‌باشد.

 شركت‌های هواپيمايي ماهان، كيش اير، ايران اير، ايران ايرتور، قشم ایر، آسمان، آريا، آتا، معراج، ساها، كاسپين، زاگرس، تابان و حمل و نقل نفت در اين فرودگاه پرواز دارند.