بندرگاه کیش

بندرگاه کیش بنادر کیش در قسمت شمالی جزیره واقع شده‌اند. بندر میرمهنا در قسمت شمال غربی جزیره در نزدیکی محل ساکنین بومی جزیره واقع شده است. در حال حاضر کاربری اصلی این بندر صیادی می‌باشد. بندر اصلی با عنوان بندر تجاری کیش در قسمت شمال شرقی جزیره کیش واقع شده است. مساحت بندر طبق طرح جامع حدود 110 هکتار می‌باشد. طول اسکله‌های بندر تجاری کیش بیش از 2000 متر می‌باشد. در اسلکه نفتی به عمق 5/8 متر و حوضچه اول بندر تا عمق 5/7 متر امکان پهلوگیری برای شناورها فراهم است. در سال 1387 سازمان منطقه آزاد

بندرگاه کیش

بنادر کیش در قسمت شمالی جزیره واقع شده‌اند. بندر میرمهنا در قسمت شمال غربی جزیره در نزدیکی محل ساکنین بومی جزیره واقع شده است. در حال حاضر کاربری اصلی این بندر صیادی می‌باشد.

بندر اصلی با عنوان بندر تجاری کیش در قسمت شمال شرقی جزیره کیش واقع شده است. مساحت بندر طبق طرح جامع حدود 110 هکتار می‌باشد. طول اسکله‌های بندر تجاری کیش بیش از 2000 متر می‌باشد. در اسلکه نفتی به عمق 5/8 متر و حوضچه اول بندر تا عمق 5/7 متر امکان پهلوگیری برای شناورها فراهم است. در سال 1387 سازمان منطقه آزادکیش در راستای اجرای طرح توسعه بندر اقدام به ساخت اسکله 12000 تنی نموده است.

از سال 78 تعدادی از شرکت‌های نفتی مانند پترو پارس، توتال، اجیپ، توسعه پتروایران، استات اویل، خدمات چاه‌های نفتی ایران و اخیرا شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت ملی حفاری یکی از مراکز پشتیبانی و لجستیکی سکوهای نفتی خود را بندرکیش قرار داده و بالطبع عملیات تخلیه و بارگیری و تردد شناورها در بندر کیش افزایش یافته است.

با توجه به وظایف ذاتی سازمان بنادر و دریانوردی و تعهداتی که به نمایندگی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال سازمان بین‌المللی دریانوردی دارد، همچنین به منظور اجرای قوانین و مقررات، کنوانسیون‌ها و سازمان‌های تخصصی  بین‌المللی دریایی اداره بنادر و دریانوردی کیش از اسفند ماه 1376 در جزیره کیش شروع بکار کرده و در حال حاضر اعمال قوانین و مقررات بندری ـ دریایی و مسائل مربوط به امور دریایی توسط این مرکز صورت می‌پذیرد. چون بندر اختصاصی بوده، مدیریت و توسعه و نوسازی اسکله‌ها، امور مربوط به تخلیه و بارگیری و انبارداری بندر تجاری کیش توسط سازمان منطقه آزاد کیش صورت می‌پذیرد.

بندر کیش دارای پایانه مسافری مجهز به مساحت 4 هزار مترمربع جهت سرویس‌دهی به مسافران داخلی و خارجی است. گشت دریایی دور جزیره توسط شناورهای لوکس به همراه برنامه‌های تفریحی متنوع، سفر منظم روزانه به بندر لنگه، بندر چارک و بندر آفتاب با استفاده از کشتی‌های مسافربری در راستای توسعه گردشگری دریایی و ایجاد موقعیتی مناسب جهت بهره‌مندی گردشگران از فضا و طبیعت بکر و مرجانی سواحل زیبای جزیره، گشت‌های تفریحی دریایی توسط کشتی‌های مسافری از جمله طاووس1، نوید دریا، گوهر و ستاره  و ... برگزار می‌گردد.